Nastavení dvou dotykových monitorů u jednoho PC

Když jsem vybíral nový počítač, vzal jsem si k němu dva dotykové monitory. Vybalil jsem je, zapojil a hned jsem se rozhodl otestovat, jaké to bude. Jenže ouha, narazil jsem na zajímavý problém. Klepnutí na sekundární monitor provede klepnutí na primárním. Že by s tím Windows nepočítaly?

Naštěstí nejsem první, kdo tento problém řešil, a poměrně rychle jsem na netu našel jednoduché řešení. Ve Windows 8.1 totiž stačí jít do Ovládací panely - Hardware a zvuk - Nastavení Tablet PC a v zobrazeném okně klepnout na záložce Zobrazení v oddílu Konfigurace na tlačítko Nastavení...
Postupně na každém monitoru se objeví hláška: „Dotkněte se obrazovky a identifikujte ji jako dotykový displej. Není-li toto obrazovka Tablet PC, přejděte stisknutím Enter na další obrazovku. Klávesou Esc lze nástroj ukončit.“ Dle instrukcí stačí pro každý monitor, na kterém se toto objeví, klepnout a poté už systém ví, který monitor je dotykový a kde se nachází.

Pokud to správně chápu, pak by bylo možné mít i sestavu, kde z více monitorů dotykový jen jeden, např. na pokladním systému.

Komentáře

  1. Dovolím si zvídavý komentář: na co používáte 2 dotykové monitory? Není na nich práce nakonec "kostrbatější"?

    OdpovědětVymazat
  2. Dva monitory jako takové se hodí pro lepší rozvržení oken, se kterými pracuji tak, že mezi nimi nemusím přepínat tam a sem. To, že jsou dotykové, beru jako doplněk pro ovládání, např. při telefonování.

    Do budoucna ale očekávám, že se objeví Windows Store aplikace, které bych mohl využívat i pro běžnou práci, popř. že ty současné budou ještě vylepšeny. V současné době totiž stejně nejvíce pracuji na klasické ploše.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu